Ջերմոցային գազերի ազգային կադաստրի մշակման աշխատաժողով
Ս.թ. փետրվարի 14-ին «Ավիատրանս» հյուրանոցի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ աշխատանքային հանդիպում, որն ուղղված էր 2013թ. և 2014թ. Ջերմոցային գազերի (ՋԳ) ազգային կադաստրի բարելավմանը: Աշխատաժողովը կազմակերպվել էր «ՄԱԿ ԿՓՇԿ ներքո Հայաստանի չորրորդ ազգային հաղորդագրության և երկամյա առաջընթացի երկրորդ զեկույցի պատրաստում» ՄԱԶԾ-ԳԷՖ ծրագրի շրջանակներում:  Աշխատաժողովին մասնակցում էին Կլիմայի փոփոխության միջգերատեսչական խորհրդին կից աշխատանքային խմբի անդամներ, ինչպես նաև շահագրգիռ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և Ծրագրի անձնակազմն ու փորձագետները: Միջոցառման մասնակիցներն ընդհանուր թվով 28-ն էին:
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվեց «ՄԱԿ ԿՓՇԿ ներքո Հայաստանի չորրորդ ազգային հաղորդագրության և երկամյա առաջընթացի երկրորդ զեկույցի պատրաստում» ՄԱԶԾ-ԳԷՖ ծրագրի հիմնական բաղադրիչները, աշխատանքային պլանը, ինչպես նաև քննարկվեցին ՀՀ երկամյա առաջընթացի առաջին զեկույցի ներքո ՋԳ ազգային կադաստրի մշակման ընթացքում վերհանված բացերը, միջազգային փորձագետի և միջազգային վերլուծության ժամանակ բարձրացված հարցերը/դիտողությունները և բարելավման ուղիները: Ծրագրի փորձագետները ներկայացրեցին նաև համապատասխան սեկտորների բարելավման ուղիները:

GHG Inventory Report Development Workshop
The GHG Inventory Report development workshop was organized in “Aviatrans” hotel on February 14, 2017. Development of the Greenhouse gas (GHG) Inventory Report for 2013 and 2014 has been already initiated within the frames of the “Development of Armenia’s Fourth National Communication to the UNFCCC and Second Biennial Update Report” UNDP-GEF Project. The workshop was attended by the Climate Change Inter-agency Coordinating Council working group members and stakeholder representatives, as well as by the Project staff and experts. The total number of the participants was 28.
“Development of Armenia’s Fourth National Communication to the UNFCCC and Second Biennial Update Report” Project  main components, workplan, as well as the revealed gaps of the GHG Inventory Report developed within the scope of the First Biennial Update Report was presented at the event. The recommendations of the International Consultation and Analysis, as well as improvement possibilities were discussed as well. Besides, the experts also introduced the improvement possibilities of the relevant sectors.