2017թ. նոյեմբերի 25-ին «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում ներկայացվել են Բոննում, Գերմանիայում նոյեմբերի 6-17-ին տեղի ունեցած ՄԱԿ-ի կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (ԿՓՇԿ) 23-րդ համաժողովի/Կողմերի կոնֆերանսի արդյունքները։ Մամուլի ասուլիսին մասնակցել են ՄԱԶԾ կլիմայի փոփոխության ծրագրերի համակարգող Դիանա Հարությունյանը և ՀՀ բնապահպանության նախարարի առաջին տեղակալ Էրիկ Գրիգորյանը` ներկայացնելով համաժողովի ընթացքում ՀՀ պատվիրակության կողմից իրականացրած աշխատանքները և կլիմայի փոփոխության վերաբերյալ գլոբալ և ներքին զարգացումները։
Լրատվամիջոցների կողմից կատարած անդրադարձին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումներով, ինչպես նաև ՀՀ բնապահպանության նախարարության կայքից․

On 25 November 2017, at a press conference at ARMENPRESS media hall the outcomes of the UN Climate Change Conference/ the 23rd session of the Conference of the Parties/ held in Bonn, Germany from 6-17 November were presented. The UNDP Climate Change Program Coordinator Diana Harutyunyan and the RA First Deputy Minister of Nature Protection Erik Grigoryan introduced the works carried out by the Armenian delegation as well as the global and local events related to climate change.
For more information, please visit the following websites of media sources, including the website of the RA Ministry of Nature Protection: